MAGYAR ULTISZÖVETSÉG – 2013. évi VERSENYNAPTÁRA-tervezet

selejtezők:                     Keleti régió                      Duna-Tisza-közi régió

1. ford. márc. 02.        Tiszabercel

2. ford. ápr. 06.            Nyíregyháza

3. ford. ápr. 27.            Kisvárda

4. ford. máj. 25.           Sárospatak

5. ford. jún. 15.            Debrecen(?)

elődöntő: aug. 31 – szept. 01. ( Duna-Tisza-közi régió)

döntő: szept. 28. (Keleti régió)

CSAPAT/EGYESÜLETEK KÖZÖTTI VERSENY:

selejtező – régióként: ápr. 13.

döntő: okt. 12.( Keleti régió)

SPORT ULTI:

selejtező: okt. 26.(régiónként)

döntő: nov. 09.(?régió)

Elnökségi: jan. 26. Nyíregyháza

Közgyűlés: febr. 09. Debrecen (tervezett helyszín)

Helyi hagyományőrző versenyek/Keleti régió/

jan. 19.  Farsang- kupa

febr 02. Karika- kupa – Kisvárda

febr. 16. Valentin- kupa – Nyíregyháza

febr.23. Máthé-kupa – Tiszabercel

jún.22. Kisvárdai Nagydíj

aug. 03. Tisza-part ulti parti – Tiszabercel

okt. 05. Sánta- emlékverseny – Nyíregyháza

okt. 19. Szüreti kupa – Sárospatak

dec. 07. Mikulás- kupa – Sárospatak

dec. 14. Karácsony kupa – Kisvárda

3 thoughts on “MAGYAR ULTISZÖVETSÉG – 2013. évi VERSENYNAPTÁRA-tervezet

1. A sárospataki Farsang Kupa január 19.-én kerül megrendezésre, hogy a versenyek időpontjai ne ütközzenek. A kiírást még ma küldöm Valikának!

Elnök Úr figyelmébe szeretném ajánlani, hogy az egyesületek közötti versenyt 5 fős csapatokkal tervezné. Szeretném felhívni a figyelmét, hogy az csakis úgy kivitelezhető, ha egyénileg vannak a versenyzők összesorsolva, ami sok összejátszásra és konfliktusra ad lehetőséget. Nem beszélve arról, hogy ha nem 3-mal osztható a játékosok létszáma, ami csak akkor lehetséges, ha 3-mal osztható a csapatok száma, akkor erőnyerő is lesz a versenyben, így az ilyen ötletek véleményem szerint további átgondolást igényelnének….

2. Egyetértek Kovács Csaba azon javaslatával, hogy a „Csapatverseny” létszámára nem megfelelő az 5 fő..

Ebben a formában nem megoldható a „csapat-sorsolás”, ilyen formában SEHOL nem játszanak. A MUOE-nél van 6 FŐS CSAPAT, amire ven külön sorsolási szisztéma. De nem vált be.. véleményem szerint elég a HÁROM FŐ, amit lehet „kezelni”.. Ha egy helyről TÖBB JELENTKEZŐ VAN, érdemesebb két csapatot nevezni… Vagy a „vegyes csapat” is jó megoldás.. Csak az 5-LET született „halva”..

Hozzászólások lehetősége itt nem engedélyezett.