Csapat Bajnokság Döntő

Sokan-45-en-vártuk, hogy vajon a 13-as szám kinek lesz a kedvence, illetve, hogy ki gondol majd rá szörnyülködve. Október 13-án rendeztük ugyanis a MAUSZ életében az első Csapat Bajnokság döntőjét.

Többünknek nem ismeretlen ez a verseny forma, hiszen a MUOE már 5. bajnokságát zárta idén.

Visszatérve a 13-as számra. Kedvelt barátunknak, Nagy Bélának, nem hozott sok sikert ez a nap. Az is igaz viszont, hogy sokszorosára nőtt az őt kedvelők száma. Ez alól talán csak a csapattársai voltak kivételek.

A verseny egyéni részét ezzel – illetve a verseny legjobb egyéni teljesítményét nyújtó Keksz Kálmán érdemeit elismerve – le is zárom, hiszen itt mégis csak egy csapat verseny zajlott.

15 csapat veselkedett neki, hogy megszerezze a bajnoki címet. A 15 egy ideális szám ahhoz, hogy 7 játszmában minden csapat minden csapattal játsszon.

Az egy fordulós döntő tehát 7 játszmából és játszmánként 15 játékból állt . Muszáj volt az osztások számát a tervezett 18 helyett 15-re csökkenteni,mivel a messziről jövőknek csak így lehetett biztosítani ,hogy még aznap haza is érjenek. A kezdéssel is csúsztunk annak ellenére is, hogy kimentünk autókkal a vonathoz a kisvárdai és a tiszaberceli sporttársainkért. Utánuk jöttek még a sárospataki barátaink.

10 óra előtt azért elkezdtük.

A csapatok összesorsolását a számítógép végezte. Már az első játszma végén is volt olyan csapatm amelyik O pontot szerzett. Ez még – már nem velük – kétszer megtörtént (5.és 7. játszmában).

Aztán volt 3 csapat, mely a maximum 12 pontot tudta megszerezni egy-egy játszmában. A bajnok persze nem a fent említett csapatok közül került ki. Pedig voltak ők a 4. játszmában 14.-ek is.

Hozták gyakorlatilag a megbízható 2.4.5. helyeket.

Ezzel a MAUSZ 2012. évi Csapat Bajnokság győztese a PÉLI ISTVÁN, NAGY FERENC,  RÁKOSI JENŐ összetételű MUOE 4 Debreceni Loki nevű csapat lett.

Én, aki nagyon szeretem a csapat versenyeket, szívből gratulálok a győzteseknek a magam , az ott jelenlevő-köztük több” Országos Bajnok” címmel rendelkező-,valamint az eseményt figyelemmel kísérő sporttársaink nevében.

Örömmel adtam át a MUOE  különdíjait .

Végezetül két dolog ami mellett soha nem fogok szó nélkül elmenni.

Az egyik az, hogy legalább az adott versenyen indulók, tiszteljék meg a győzteseket azzal, hogy nem rohannak el az eredmény kihirdetése előtt. (a vonat indulásig volt idő bőven)

Ha ők lennének a győztesek valószínűleg megvárnák a végét, és nekik is rosszul esne, ha a többiek rohannának el.

A másik. Egy ilyen eseményen, ami egy döntő, egy Országos Bajnokság döntője,illik megjelennie a szervezet elnökének vagy főtitkárának.