60. Paluska Gábor 9p -130ft -9Élő
61. Dancs János 8p -287ft -15Élő
62. Veress István 7p -198ft -18Élő
63. Ladányi Zoltán 6p -296ft -30Élő

One thought on “PIATNIK Nemzeti Ulti Bajnokság 2018. I. forduló Kisvárda – Végeredmény

1. ELKEZDŐDÖTT

Tegnap az országban mindenütt – egy időben – elkezdődtek a 2018-as évi selejtezők. Ez jelenti a hivatalos kezdést, aminek a végén majd a szerencsés 21 fő – ünnepi keretek között, a Stefánia Palotában vívja meg a harcot az országos bajnoki címért.

De addig hosszú az út! Végig kell játszani az 5 selejtezőt, amiből a 4 legjobb eredményt beszámítva régiónként 60 fő kerül a régiós elődöntőbe.. De ez még nem minden: Az innen továbbjutók – 30 fő – bekerülnek a KÖZÖS ELŐDÖNTŐBE, ahonnan a szerencsések, az első 21 jut majd a döntóbe.

A „forma” új, ez évben lett bevezetve pont azért, hogy a Mausz – MUOE „különbség” megszünjön- és végre csak EGY BAJNOK legyen – minden szinten.

Az akarat dícséretes, a kezdeményezés jó. Így az ultis társadalom „nagy menetelése” kezdődött meg az első selejtezővel.

Nekünk Kisvárdán volt az első megmérettetés. Nyertem.Sokszor nyertem már versenyt. De még ilyen körülmények között soha. Az volt a jellemzó, hogy ha nyertem, nagyon „nyertem”. Tegnap nem én „nyertem meg”, mások BUkTÁK EL.

Jól indult. az első két fordulót simán nyertem. Később becsúszott két 2. hely, így az utolsó fordulót a 2. asztalon kezdtem, egypontos hátrányban.

Csak úgy nyerhettem biztosan, ha nyerek, és a vezető Bocz Árpád nem nyer.

Ez nem jött össze. Csak 2. lettem, „Madár” /Madarász Gyuri/ toronymagasan lett első.

De mi volt az első asztalnál? Mi már végeztünk, Nekik még hátravolt 2 parti. Pajic Zvezdán magasan vezetett, / Neki is volt sansza megelőzni, ha még begyüjt HÉT PONTOT / Árpi 2 volt, vezetett 19 ponttal. Gilányi Attila előtt..

És ekkor olyan történt, ami még eddig soha: Attila a 14. partiban mondott egy ultit, ami meglett partival, a 15.-ben pedig egy piros partit, ami szintén meglett, százzal.

Így lettem győztes, amihez semmi közöm nem volt.
    És így vesztette el az első helyet Bocz Árpád, hogy az utolsó két partiben nem tudta megtartani az előnyét.

Ezen a versenyen Fortuna „keverte a kártyát”, ami mindig így van, de először volt számomra kedvező.

Ez is benne van a pakliban. Tegnap én voltam Fortuna kegyeltje. Köszönöm!

Jó kis verseny volt. 63-an voltunk.Sárospatakról 12-en. Ilyen győzelmem még nem volt. De azért nem bánkódtam. Ilyen a kártya! kiszámíthatatlan.

Gratulálok a helyezetteknek az eredményhez, a rendezőknek a lebonyolításhoz. A résztvevőknek pedig a sportszerü játékhoz.

Sok szerencsét, jó lapjárást kívánok a további versenyekhez mindenkinek!

Baráti üdvözlettel: Várszegi Szilárd, aki úgy lett „bajnok”, hogy mások kaparták ki a gesztenyét számára.